Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler
SoftwareMen Suit V2.35 Güncelleme Tarih : 01/24/2014

  SMSUIT
x SoftwareMen Suit Devir işlemleri için SMUPGRADE uygulaması kontrol edilerek yeni versiyona göre düzenlendi derlendi .
+ Sql server'e bir database attach ettiğimizde, bu database'in şifresini gigasoft.mdb ye encrypt şeklini gireriz. Eğer yanlışsa suite girerken hata verir.
Bu ekranda, SQL admin şifresinin girilebilmesi ve gigasoft.mdb ye şifrelenmiş olarak yazılabilmesi sağlandı.

SMPOS600

STOCKMAN
x Faturada satış fiyatı 1, 2 veya 3 fiyat seçildiğinde, sistem kdv dahil/hariç flağına bakmıyor. Her seferinde kdv dahil ediliyordu. Düzeltildi.
x Hızlı fiyat ve bilgi değiştirme alanında “kdv dahil” seçenği kaldırıldı. Ve bilgi güncellemede oluşan sorun giderildi.
+ Peşin satış faturası işlendiğinde, makbuzda sadece nakit seçeneği seçilebiliyordu. Diğer ödeme tiplerinin de seçilebilmesi sağlandı.
+ Stockmande evraklarda cari seçildikten sonra default ayarlarda, ürün seçme alanına otomatik geçilebilmesi için ayar eklendi.
+ Kullanıcı yetkilerinde evrak kayıt tarihi (yani işlem tarihinde) değişiklik yapılmasının engellenmesi sağlandı. Bu, SoftwareMen Suit yetkilelendirme seçeneklerine eklendi.
x Stockmande alış evraklarında SGF, AF ve AİR, ürün fiyatını değiştiğinde ilk alış fiyatı, sonra maliyet fiyatı değiştirmek istiyormusunuz diye sorar. No(Hayır) seçildiğinde
alt satıra geçerdi şimdi ise evrakta satır sayısı arttıkça soru sorulmaya devam ederdi. Düzeltildi.
x Stockmande irsaliye faturalaştığında, irsaliye listesinde, irsaliyeyi seçtiğimizde, aktarılacak miktar sıfır görünüyor. İrsaliyeleşmiş fatura silindiğinde, irsaliye
listesindeki aktarlacak miktar kısmı 0 olarak kalıyor. Bu miktarların görünmesi gerekirdi. Düzeltildi.

 

FINANSMAN
+ FinanceMan de tahsilat makbuzunda hem kapatılan faturaları hemde çek ile kapatıldıysa çekin bilgilerinin çıkarılan makbuz evrağında da gösterilmesi sağlandı.
* FinanceMan de tahsilat ve ödeme ekranında taksit seçeneği görünmüyordu aktif edildi.
* FinanceMan de bir durumda evrak başlık tablosunda “selected” olarak kalıyor ve kapatılmak istenen faturaların bazılarında kapatılmış faturalar da dahil oluyordu. Kontrol edilip düzeltildi.
x Financemande tahsilat fişinde çek ile ödeme alındığında çek kasada görünüyor. Nezamanki mevcut tahsilat fişinde hiçbir işlem yapmadan kaydet denildiğinde kasa kartında çek bilgisi siliniyor.
Düzeltildi.
x Financeman de dosya menusunun altında yer alan renk kısmı çalışmıyor. Düzeltildi.
x Finansman de gider ödeme fişi düzenlendiğinde, havale olarak işlem yapıldığında, bankadan 2 kere çıkışı oluyor. Biri gider ödeme fişi, diğeri de ödeme fişi olarak iki
kere bankadan çıkıyor. Düzeltildi.

 

SERVICEMAN
x Satış faturasında, ServiceMan de işlenen servis belgesi seçilip servis belgesi faturalaştırılıyor. ServiceMan de çağrı kartında cari değiştirildiğinde tekrar aynı çağrı kaydındaki
servis belgesi faturalaştırılamıyordu. Düzeltildi.

WAGEMAN
* Wageman “Gelir vergisi kesintiler raporu” ve “İhtiyat Sandığı aylık yatırım bordrosu” raporlarında Kimlik No alanında Sosyal Sigorta No görünürdü. Bu alan Kimlik numarası olmalıydı .
Düzeltildi.
* Wagemen de izin girişleri şu tarihten şu tarihe 0,5gün; 1gün; 5gün şeklinde yapılabilmesi sağlandı. *
+ İzin sisteminin 24 saat değilde, 8 saat çalışma süresine göre çalışması sağlandı. Düzeltildi.
+ Wageman de izinler modülünde, bonus izin eklenebilmesi sağlandı. Bonus izin tipi tanımlandığında Bu izin tipi seçilerek, kaç gün izin eklenmesi isteniyorsa iki tarih seçilir.
Hesaplanan gün sayısı kadar izin, kullanılmayan izinler tutarına dahil edilir hale getirildi.


RAPORLAR
+ Cari borç alacak raporuna kdv dahil/hariç filtresi eklendi.
+ Evrak kdv listesinde cariye göre sıralama eklendi.
+ Raporlarda ayarlar kısmında detay ve başlık renklendirme çalışmıyor.rapor görünümünde herhangi bir değişiklik olmuyordu. Düzeltildi.
x FinanceMan de gider ödeme fişinde işlenen nakit ödemeler, Finaceman kasa hareketleri raporunda çıkan kısımda görünmesi gerekirken giren kısımda görünüyor. Düzeltildi.
x Financeman de kasa menusunde kasaya devir işlemi yapıldığında, Financeman raporları kasa hareketi raporunda devir işlemi giren kısmında görünmesi gerekirken çıkan kısımda görünür.
Kasa kartında düzgün ama rapor yanlış. Düzeltildi.
x Cari raporlarında cari borç/alacak raporunda plasiyer seçildiğinde yine bütün carilerin raporunu veriyor. Plasiyer filtresi çalışmıyor. Düzeltildi.