Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler
SoftwareMen POS v4.31 Güncelleme Tarih : 07/25/2013

 SMPOS600 V4.31

  * Peşin–Taksitli–Toptan (Fonsyon-11,12,13) fiyat değişimi sırasında fiş bitirilmediği halde fiş numarasını artırıyordu Düzeltildi.
  * 20 fonksiyon ile son fiş tekrar yazdırması sadece Belge tekrarı olarak çalışmaktaydı. 20 Fonksiyon Belge Tekrarı olarak değiştirildi.
  + Yeni bir fonksiyon olarak 21 fonksiyon eklendi. Bu Fonksiyon ile Son Fiş Tekrarı yazdırılabilir hale getirildi.
  * SMPOS.ini de TableCustomerCountInseadOfBackspace=0 ise Nümerik Tuşlarda Backspace, 1 ise Masa Takibi için 'Kişi' butonu aktif olmaktadır.
 
 
SMPOS600 V4.30
  - Depo/Magaza ya göre farklı satış fiyatı gönderimi kaldırıldı.
  + Tek satış fiyatı yerine Üç satış fiyatının da gönderilmesi sağlandı. MultiPriceActive alanı ile tek veya çoklu fiyattan satış yapılabilir.
  + Tek İndirim yerine Üç satış indiriminin de gönderilmesi sağlandı. Tek veya çoklu fiyattan satış özelliğine bağlı olarak ilgili fiyatın indirim oranı çalışacaktır.
  + Üç Yeni Fonksiyonla Taksitli, Peşin ve Toptan Satış yapılabilmesi imkanı sağlandı. SMPOS600.ini dosyasında DefaultPrice değeri 11, 12 veya 13 yapılmalıdır.
  + Eklenen Yeni fonsiyonlar 11:Taksitli, 12:Peşin, 13:Toptan dır.
  x FileSchemas.ini [EXPORT SMPOS600 DATA] bölümü Değiştirildi. Manuel Update Gerekli. Örnek, Update klasöründedir.
  x Tables.dat dosyasında değişiklik yapıldı. Yeni hali İlgili klasöre kopyalanmalı ve init.txt yaratılarak program baştan çalıştırılmalıdır.
  x SMPOS600.msg dosyasında değişiklik yapıldı. Yeni hali İlgili klasöre kopyalanmalıdır.
  x SMPOS600.exe dosyasında değişiklik yapıldı. İlgili klasöre kopyalanmalı.
  + SMPOS600.ini dosyasına DefaultPrice alanı eklendi. Program otomatik ekleyerek değerini 0 yapar. 11:SELLING_PRICE1, 12:SELLING_PRICE2, 13:SELLING_PRICE3
  + SMPOS600.ini dosyasına MultiPriceActive alanı eklendi. Program otomatik ekleyerek değerini 0 yapar. 0:False 1:True anlamındadır.
  x SMPOS600.ini [Updates Fields] bölünde 'PLU=' Satırında  SELLING_PRICE2;SELLING_PRICE3;SELLING_DISCOUNT2;SELLING_DISCOUNT3 alanları da eklenmelidir.
  + SMPOS İletişim programında (SMPOS600.exe) değişiklik yapıldı. SM Suit te bu ve dil dosyalarının güncel olduğundan emin olunmalıdır.
  + SMPOS600 İletişim ile satış bilgilerinin text olarak dışarı atılması sağlandı.
  + smPosSearch.exe dosyası v2.30 setup Projesine root klasöründe bulunacak şekilde ilave edildi. SmPosSearch.exe.config dosyası web servis e göre ayarlanmalıdır.
  + smPOSMobil için Web servis dosyaları v2.30 setup Projesine WebServis klasörü ile ilave edildi. IIS kurulup ayarlanmalıdır.
  + Documents Klasörü düzenlenerek yardım dökümanları revize edilip eklendi.
  + Fiş ve Belge Numaraları aytıştırıldı. Çakışma olmaması ve aytıştırmada kolaylık sağlamak için, smPOS.ini de StartFisNo=50000001, StartFatNo=FT500001, 
    StartIadNo=IA500001, StartAirNo=AI500001, StartSirNo=SI500001 Şeklinde verilmelidir. smPOS.ini de bu alanlar yok ise otomatik yaratılacaktır.
  - Eski Keyboard dosyaları setup projesinden çıkartıldı.
  x İadelerin satış gibi oluşması problemi giderildi. Günsonu işlemi Satışları EntryTransactions tablosuna yazmamakta idi. YAzması sağlandı.
  x Kurların 0 Fonksiyon ile gelmemesi problemi giderildi.
  x Kredili Ödemede Ortaya çıkan Belge numarasının arttırılmaması problemi giderildi.
  x Z sonrası resetlenen FisNo, Pos Numarası ve mevcut değerin uzunluğu kadar Bir değer ile oluştururulur resetlenir hale getirildi. 
    Örn:FisNo=50000001 şeklinede verilmelidir. Burada POSNO=50, ilave edilen değer=000001 dur.
  x SMPOS600.msg Mesaj Dosyasında Giriş Fişi Giriş Belgesi(Karşılığı Alış İrsaliye dir), Çıkış fişi Çıkış Belgesi (Karşılığı Satış İrsaliye dir.) değiştirildi.
  x SMPOS.ini dosyasındaki DetailedPayment=0 ayarı yapıldığında oluşan hata giderildi.
  x SMPOS.ini dosyasındaki AutoPrintInfoVoucherOnPayment ayarı 0 ise Fişler yazdırılmaz, 1 ise tüm belgelerde bildirim fişi yazdırılır, 2 ise sadece fişler
    bildirim olarak yazdırılır halde değiştirildi. 
  x Versiyon 4.30 olarak değiştirildi.